::Szkoła Podstawowa w Miękini:: ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Rocznice nadania imienia szkole

 1. 12.11.2012
 2. 12 listopada 2012 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości – wydarzenia jednego z najważniejszych w historii naszego kraju.
  Obchody tego Święta łączą się niezmiennie z drugą rocznicą nadania naszej szkole imienia Orła Białego.
  Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, koncelebrowaną przez trzech kapłanów: Dziekana Dekanatu Miękinia ks. Zbigniewa Bortnika, ks. Ludwika Sosnowskiego - Proboszcza parafii w Miękini i ks. Piotra Zborowskiego – Proboszcza parafii Brzezinka Średzka. Msza miała podniosły i patriotyczny charakter.
  Po Eucharystii nastąpiło powitanie zgromadzonych gości przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół - Zofię Miciak.
  Serdeczne podziękowania za podarowanie szkole dwóch wizerunków Orła Białego, skierowała pani Dyrektor do ofiarodawców: pana Edwarda Legieć i pana Krzysztofa Turkiewicza – właścicieli firmy LEG – TUR w Białkowie. Jeden z Orłów o wymiarach 3m/3m, wykonany z betonu, umieszczony został na bocznej ścianie szkoły. Drugi, o tych samych wymiarach, wykonany z włókna szklanego znajduje się na budynku naszej hali sportowej.
  Patriotyczny program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, dostarczył, mam nadzieję, wielu wzruszeń zgromadzonej na hali publiczności. Występ był kompilacją pięknych piosenek patriotycznych, krótkich fragmentów poezji i tańca.
  Tańczyły dwie uzdolnione uczennice klasy III Gimnazjum: Aleksandra Noji i Aleksandra Rus. Solistom wykonującym piosenki towarzyszył chór składający się z uczniów Szkoły Podstawowej w składzie: Julia i Marta Śmiechowskie, Wiktoria Bisiorek, Oliwia Wołowska, Pola Prycik, Patrycja Kamińska, Kacper Dubniański i Martyna Grodzka. Chór prowadzony jest przez nauczyciela muzyki panią Katarzynę Sobańską. W programie wzięli udział następujący uczniowie - recytatorzy: Artur Byczkowski (klasa VI Szkoły Podstawowej), Alina Gałysa ( klasa III Gimnazjum), Dominika Krupa (klasa I Gimnazjum), Emilka Waśniewska ( klasa I Gimnazjum); konferansjerka: Krystian Sołtysiak (klasa III Gimnazjum). Piosenki prezentowali: Wiktoria Partyka (klasa VI Szkoły Podstawowej), Wiktoria Tomkowicz (klasa VI Szkoły Podstawowej), Dominik Zięcina (klasa VI Szkoły Podstawowej), Radosław Brzeziński (klasa I Gimnazjum). Uroczystość naszej szkoły uświetniła swoim popisem wokalnym nasza absolwentka, obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr XV we Wrocławiu - Agnieszka Dziwer. Przy obsłudze technicznej całego przedsięwzięcia czuwał Maciej Dubniański.
  Po występach nastąpiło uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych Gimnazjum do społeczności szkolnej. Po ślubowaniu na Sztandar Szkoły Wójt Gminy Miękinia Pan Jan Marian Grzegorczyn wraz z Panią Dyrektor Zofią Miciak dokonali uroczystego pasowania.
  Na koniec Pani Dyrektor Gimnazjum Ewa Szymak skierowała do uczniów klas pierwszych piękne słowa, które pozwolę sobie przytoczyć w całości.
  "Po złożeniu ślubowania jesteście pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, która nosi zaszczytne imię Orła Białego. Cieszę się, że wreszcie mając takiego patrona możemy nadać aktowi ślubowania tak uroczysty charakter. Bycie członkiem społeczności imienia Orła Białego zobowiązuje. Oznacza bowiem, że wartości patriotyczne są dla nas ważne. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach trudno wykazać się postawą patriotyczną. Patriotyzm – to słowo brzmi poważnie i wzniośle. Nasi przodkowie mieli wiele, zbyt wiele okazji do pokazania, jak wiele znaczy dla nas wolna Ojczyzna. Ginęli w wojnach, powstaniach, bitwach, rewolucjach.
  Jak dziś pokazać, że jesteśmy patriotami, że i dla nas hasło "ojczyzna" też wiele znaczy? A przecież pokazujecie to, choćby teraz: przez to, że pięknie się przygotowaliście, zachowujecie się stosownie do okazji, strojem podkreślacie ważność chwili. Pokazujecie to na co dzień, starając się osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, staracie wywiązywać się z obowiązków, zachowywać tak jak tego oczekują Wasi rodzice i wychowawcy. To Wy w przyszłości będziecie decydować o losie tego kraju. To od Was będzie zależało, czy Wy i Wasze dzieci, Wasze wnuki będą żyły w wolnym kraju, bez strachu o własne życie, bez głodu, w godnych warunkach.
  Dlatego tak ważne jest, żebyście czuli i mieli przekonanie, że Wasza codzienna praca to Wasz wkład w przyszłość naszej Ojczyzny. Niech patron szkoły Wam o tym przypomina. Życzę Wam, żebyście w tej szkole zdobyli wiedzę i umiejętności, które dadzą Wam satysfakcję. Życzę Wam też tego, aby czas spędzony w naszej szkole, to był dla Was dobry czas pod każdym względem. Nie zmarnujcie go."

  Osoby, które przyczyniły się do odpowiedniej oprawy Święta naszej Szkoły:
  Msza Święta – panie Marzena Śnieżek i Małgorzata Janukowicz
  Program artystyczny – Iwona Godorowska przy współpracy z panią Moniką Kosobudzką oraz Katarzyną Sobańską (chór), Moniką Bouazzi (prezentacje multimedialne) oraz Violettą Kitą (dekoracja)
  Poczet Sztandarowy – pan Mariusz Strzałkowski
  Uroczyste Pasowanie – pani Agnieszka Błachut
  Serdeczne podziękowania kieruję do pana Bogdana Wilczaka – Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini, który udostępnił nam sprzęt nagłaśniający, reflektor oraz czuwał nad techniczną stroną całego przedsięwzięcia.
  Galerie:
  1. Święto szkoły
 3. 02.05.2011
 4. „Polska to ma Ojczyzna, a Biały Orzeł jest godłem jej, jesteśmy dumni, że Orzeł Biały jest też patronem szkoły tej” – to fragment słów hymnu, który po raz pierwszy zabrzmiał w naszej szkole.

  Dnia 2 maja 2012 roku uroczyście świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole. Chcąc wspierać wychowanie patriotyczne młodego pokolenia oraz kształtować więzi z Ojczyzną, właśnie w nawiązaniu do tego historycznie ważnego wydarzenia, obchodziliśmy święto naszej szkoły.
  Młodzież Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Zespole Szkół w Miękini przygotowała okolicznościowy występ o tematyce patriotycznej, wystąpili również uczniowie Szkoły Podstawowej - laureaci Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który co roku jest organizowany w naszej szkole. Najmłodsi uczniowie szkoły wystąpili z repertuarem tematycznie związanym z Polską, naszą Ojczyzną.
  Elementem wieńczącym oficjalną część święta była prezentacja hymnów szkoły, które napisała młodzież Szkoły Podstawowej na ogłoszony wcześniej konkurs. Wszystkie oryginalne utwory, w formie montażu słowno – muzycznego, były prezentowane przez ich autorów. Na koniec, po raz pierwszy w historii szkoły, został odśpiewany przez wszystkich hymn szkolny. Autorką tekstu hymnu jest uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini – Dominika Krupa, muzykę do hymnu skomponowała pani Katarzyna Sobańska – nauczyciel muzyki.
  Po części oficjalnej nastąpiła druga część święta, podczas której dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Miękini, występowali prezentując swoje umiejętności teatralne (przedstawienie ekologiczne), wokalne (laureaci konkursów piosenki obcojęzycznej) oraz taneczne (występ szkolnych cheerleaderek). Zostały pokazane prezentacje multimedialne o naszej szkole oraz o Szkolnym Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Wszyscy mieli również okazję obejrzeć film "Z życia szkolnego" nakręcony przez dzieci. Odbyły się też liczne konkursy i zabawy.
  Cieszymy się, że po uroczystościach nadania imienia naszej szkole, które odbyły się ponad rok temu, mieliśmy szansę uczestniczyć w Święcie naszej Szkoły oraz być świadkami pierwszego odtworzenia hymnu szkolnego, który uczniowie Zespołu Szkół w Miękini będą śpiewać przez wiele, wiele lat.
  Galerie:
  1. Święto szkoły
  2. Wystawa

Szkoła Podstawowa

 im. Orła Białego w Miękini

ul.Szkolna 2, 

55-330 Miękinia

tel. 713144981, 

713144962

 

orzel-ruchomy-obrazek-0099

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Wakacje - wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku!
od: 2024-06-22 do: 2024-08-31