#GaszynChallenge – pomoc dzieciom chorym na SMA
#GaszynChallenge zainicjowano, aby pomóc Wojtusiowi z Galewic. Potrzebne 9 mln zł udało się szybko zebrać i teraz środki są zbierane dla innych dzieci z SMA. Zasady są bardzo proste: nominowani muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA dziecka lub można nie robić pompek, ale wtedy należy wpłacić minimum 10 zł.
2020-06-30
„Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy”. [Seneka]
Drodzy Uczniowie, za Wami nietypowy rok szkolny, który na długo pozostanie w Waszej, ale i naszej pamięci. Był to czas wielu wyzwań, zaskakujących rozwiązań, nabywania nowych umiejętności, próby charakteru i odkrywania swoich umiejętności, rozwijania swoich pasji, może całkiem nowych. Musieliście stać się bardziej samodzielni, bardziej odpowiedzialni i zdyscyplinowani - i wiem, że się Wam to udało.
2020-06-26
„Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą.”[Janusz Korczak]
Szanowni Państwo, za chwilę rozpoczynają się wakacje, tak wyczekiwane przez dzieci, ale myślę, że także i przez nas dorosłych. Rok szkolny 2019/2020 był czasem zaskakującym, nietypowym, szczególnym. Byliście dla swoich dzieci ogromnym wsparciem, często rodzicem i nauczycielem w jednym. Byliście i nam szczególnie potrzebni. Wielokrotnie mogliśmy i my liczyć na Państwa miłe słowo, na Państwa nieocenioną pomoc.
2020-06-26
Wakacje
Na zakończenie roku szkolnego krótki filmik, którego głównymi aktorami są uczniowie klasy 1a. Recytują wierszyki: Jana Brzechwy „Przyjście lata”, Beaty Szelągowskiej „Na wakacje ruszać czas” i dzielą się „Wakacyjnymi radami”- Wiery Badalskiej. Wszyscy mamy ogromną nadzieję spotkać się po wakacjach w szkole.
2020-06-25
List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Minister Edukacji Narodowej skierował 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zbliżającego się zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister przekazał podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie pandemii. Podziękował również rodzicom za wspieranie dzieci w nauce na odległość oraz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.
2020-06-25
Urodziny w czerwcu - nasi drodzy czerwcowi Jubilaci
Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, składamy naszym drogim czerwcowym Jubilatom najpiękniejsze życzenia. Urodzeni w czerwcu są błyskotliwi, inteligentni, mają przeróżne zainteresowania. Nie znoszą nudy, uwielbiają zgiełk i różne wyzwania.
2020-06-25
Nauka zdalna w klasie 3c
Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach. Od 25 marca wprowadzono nauczanie zdalne. Było to wielkie wyzwanie dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
2020-06-25
Uprzejmie prosimy o wniesienie opłaty za zniszczone podręczniki
Zgodnie z regulaminem biblioteki, za zniszczone książki należy zwrócić pieniądze. Zdajemy sobie sprawę, że przez rok używania, podarowane Państwa dzieciom podręczniki nie mogą być w idealnym stanie. Jednak stan niektórych jest naprawdę tragiczny - poodrywane kartki, pozalewane strony, celowe bazgroły. Tylko za takie zniszczenia obowiązuje tzw. nakaz zapłaty.
2020-06-24

Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego w Miękini

 

urlop-i-wakacje-ruchomy-obrazek-0130

 

55-330 Miękinia,

ul. Szkolna 2

tel.71/7360071

fax.71/7360070

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Wakacje - życzymy wspaniałego wypoczynku!
od: 2020-06-29 do: 2020-08-31