Kto chciałby w piątkowy wieczór przyjść do szkoły? I to z własnej woli? ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Kto chciałby w piątkowy wieczór przyjść do szkoły? I to z własnej woli?

2023-11-20

Takim szaleństwem wykazało się 22 uczennic i uczniów klasy 5a oraz ich Rodzice. I co ciekawe okazało się, że było warto!

Spotkanie rozpoczęło się krótkim warsztatem o empatii i budowaniu dobrych relacji w klasie. Potem Harcerze z 4 Miękińskiego Szczepu Ha2o zabrali nas w podróż na bezludną wyspę,wypoczynek-emotikon-ruchomy-obrazek-0023 gdzie ćwiczyliśmy celność, by zdobyć coś do jedzenia. Pamięć, by zachować jasność umysłu. Równowagę, by przeprawić się nad rwącą rzeką. A przede wszystkim nauczyliśmy się uzdatniać wodę, by nadawała się do picia!

Okazało się również, że w razie czego damy radę opowiedzieć o tym wszystkim ekipie ratunkowej i to po angielsku. Emocje sięgały zenitu, a na uratowanych rozbitków czekała pyszna pizza. pizza-ruchomy-obrazek-0008Potem był odpoczynek przy grach planszowych.

Gdy wszyscy odzyskali energię, zorganizowaliśmy taneczną rozgrzewkę. taniec-emotikon-ruchomy-obrazek-0009Tak przygotowani rozpoczęliśmy zawody Rodzice kontra Dzieci. Tutaj emocje wysyłaliśmy rakietami w kosmos, bo nie mieściły się w sali gimnastycznej. Rywalizacja była zaciekła, ale pełna śmiechów i zabawy. Ostatecznie nikt nie pamięta kto wygrał, choć Rodzice twierdzą, że oni.sportowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0331

spiacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0075Następnie czekał nas relaks podczas kina domowego. A gdy księżyc wisiał już wysoko na niebie, przy wtórach niezbyt głośnych protestów, poszliśmy spać.

Pobudkę sponsorował E. Grieg i jego “Poranek” oraz Jon Bon Jovi.spiacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0067

Spotkanie zakończyliśmy, tak jak rozpoczęliśmy, wspólnym kręgiem, dzieląc się dobrymi myślami, które wzmocniły nasze klasowo-rodzicielskie relacje. Spotkanie odbyło się z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Rodziców i Dzieci. Dziękujemy Harcerzom za wspaniałą zabawę.

Dziękujemy Pani Dyrektor M. Biszczak-Kunik za przychylność i zgodę na organizację Nocowanki. Dziękujemy Pani Vicedyrektor Katarzynie Strąk za odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i poświęcony czas.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego fantastycznego wydarzenia!

Uczennice, Uczniowie i Rodzice klasy 5aksiezyc-ruchomy-obrazek-0059

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria


Szkoła Podstawowa

im. Orła Białego w Miękini

ul.Szkolna 2,

55-330 Miękinia

tel. 713144981,

713144962

swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0149

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2023-09-04 do: 2024-06-21