Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

2021-12-02

30 listopada na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini odbył się, tradycyjnie jak co roku, konkurs, podczas którego uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu średzkiego prezentowali piękne patriotyczne utwory.

Losy konkursu ważyły się do końca i do ostatniej chwili płynęły informacje o wycofywaniu się kolejnych wykonawców, którzy byli poddawani kwarantannie, w związku z pandemią.

Jednak z wielką radością informujemy, że konkurs się odbył i stał na bardzo wysokim poziomie. Przed jury, składającym się z przedstawicieli – nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie, swoje piosenki zaprezentowało 13 wykonawców.

W kategorii młodszej (klasy 4-6) – pierwsze miejsce wyśpiewał sobie powstańczą piosenką „Sanitariuszka Małgorzatka” Antoni Łuniewicz (S.P. Lutynia) . Drugie miejsce jury przyznało Kindze Kacie (S.P. Środa Śląska) za wykonanie piosenki „Dziś idę walczyć mamo”. Trzecie miejsce za utwór „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” otrzymała Jagoda Borejko (S.P. Miękinia).

W kategorii starszej (klasy 7 i 8) pierwsze miejsce zdobyły ex aequo dwie uczennice: Adrianna Kunecka (S.P. Miękinia) za brawurowe wykonanie piosenki „Modlitwa o wschodzie słońca” oraz Agata Szybiak (S.P. Środa Śląska) za wspaniałe wykonanie „Kolędy warszawskiej”. Drugie miejsce wyśpiewała sobie piosenką „Miasto 44” Zuzanna Tomasiak (S.P. Lutynia), a trzecie miejsce znów jury rozdzieliło między dwie osoby, przyznając dwa równorzędne trzecie miejsca uczennicom: Marcelinie Czurko (S.P. Ujazd Górny) za piosenkę „Uwierz Polsko” oraz Emilii Mruszczak (S.P. Lutynia) za piosenkę „Niepodległość”.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, ogromne gratulacje!  Laureaci poza okolicznościowymi statuetkami otrzymują też dodatkowo punkty rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych, bo konkurs jest wpisany na listę kuratoryjną.

Nagrody i dyplomy uczestnicy i laureaci otrzymali z rąk pani Gabrieli Gronek-Bednarczyk - zastępcy wójta Gminy Miękinia, zaszczyciła nas również swoją obecnością pani Ewelina Mazurkiewicz - dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy.

Dziękujemy Samorządowemu Ośrodkowi Kultury Gminy Miękinia (pani Zycie Miciak i Piotrowi Gałązce) za tak piękną oprawę konkursu, pomoc techniczną, udostępnienie profesjonalnej sceny, dyplomy i nagrody.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorki: Iwona Godorowska i Monika Kosobudzka

Wszystkie prezentowane na scenie piosenki są do obejrzenia i wysłuchania oraz pobrania po kliknięciu w galerię.

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 

 

 

 

Galeria


Szkoła Podstawowa

im. Orła Białego w Miękini

 

orzel-ruchomy-obrazek-0051

55-330 Miękinia,

ul. Szkolna 2,

tel. 717360071/ fax 717360070

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2021-09-01 do: 2022-06-24