Matematyczny Marsz na Orientację ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Matematyczny Marsz na Orientację

2021-10-10

2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Matematycznym Marszu na Orientację. W tym roku Marsz odbył się w Lubiążu. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny pod opieką pani Marii Sieroty, Beaty Wolny oraz Katarzyny Strąk.

Pierwszy patrol uczniowski: Dominik Karaś, Kamil Kłak, Jacek Olszewski. Drugi patrol: Natalia Karaś, Liliana Tunia, Krzysztof Gołąbek. Trzeci patrol: Jan Szczygieł, Rafał Gardziel, Jakub Kłak. Panie nauczycielki również wzięły udział w zabawie. Czekając na marsz zwiedzaliśmy klasztor cystersów w Lubiążu, można było zapoznać się z Alpakami, a po zawodach był ciepły poczęstunek.

Uczniowie biorący udział pierwszy raz w imprezie tak byli zachwyceni konkursem, że już czekają na Marsz Matematyczny w przyszłym roku.
Uczestnikom GRATULUJEMY.

A teraz trochę historii.

Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację odbywają się od 2003 roku. Wzorowane są na marszach łódzkich Orientuj się i licz organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Orientuś z Gimnazjum nr 23 w Łodzi. To świetna zabawa z matematyką w lesie i miły sposób spędzenia jesiennego dnia. Jest to największa popularna impreza na orientację w Polsce. Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie, ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji.
W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

 

 

 

 

Galeria

 


Szkoła Podstawowa

im. Orła Białego w Miękini

 

swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0007

55-330 Miękinia,

ul. Szkolna 2

tel.71/7360071

fax.71/7360070

 

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2021-09-01 do: 2022-06-24