Zakończenie roku szkolnego, pożegnanie gimnazjum

2019-06-19

Zakończenie roku klas starszych, które jednocześnie było ostatecznym pożegnaniem ostatniej klasy wygaszanego Gimnazjum, rozpoczęło się uroczystym przekazaniem sztandaru. Następnie pan Jan Marian Grzegorczyn – Wójt Gminy Miękinia i pani Ewelina Mazurkiewicz – dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych nagrodzili uczniów, którzy wykazali się najwyższą średnią oraz najlepiej zdanymi egzaminami kończącymi ten etap nauki.

Szczególnie uroczyście pożegnano panią Marię Osiecką, która po wielu latach pracy zdecydowała się odejść na emeryturę.

Marysiu, dziękujemy Ci za Twoją pracę, uśmiech i życzliwość!!! Wzruszające słowa do wieloletniego pedagoga skierowała pani dyrektor M. Wlaźlak – Szał.

Były świadectwa z wyróżnieniem, które najlepsi uczniowie odbierali wraz ze swoimi dumnymi rodzicami, z rąk pań dyrektor: Magdaleny Wlaźlak - Szał i Agnieszki Błachut, nagrody i dyplomy za rozmaite konkursy, a także specjalne podziękowania dla wspierających szkołę sponsorów.

Na program artystyczny składały się piosenki, ciekawe teksty  oraz film, który był swoistym podsumowaniem i  pożegnaniem Gimnazjum.

A oto wybranych kilka wskazówek przeczytanych przez prowadzącą program Patrycję Prycik – najlepszą obok Magdy Magryś, uczennicę naszego Gimnazjum, która z wielkim talentem, prowadziła przez wiele lat, przedsięwzięcia artystyczne naszej szkoły.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

Być może Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi, zanim poznasz dobrych.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam, wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy.

I z tym przesłaniem kończymy rok szkolny 2018/2019, życzymy naszych drogim Absolwentom, by dostali się do wymarzonych szkół, a wszystkim bez wyjątku, tym młodszym i starszym, życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

(w galerii zdjęcia i filmiki z zakończenia)

 

Galeria

 


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

ul. Szkolna 2,

55-330 Miękinia,woj. dolnośląskie,

sp.miekinia@wp.pl

Tel.71 736 00 71

Fax.71 736 00 70

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2019-09-02 do: 2020-06-26

Do wakacji zostało: 196 dni