Ferie bez nudy ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Ferie bez nudy

2021-01-04

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej opracowała specjalny program zajęć skierowany do dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. #FerieBezNudy to akcja mająca na celu wsparcie rodziców i opiekunów w zorganizowaniu czasu wolnego w domu z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej www.feriebeznudy.pl

Partnerem tej inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Od poniedziałku 04 stycznia 2021r. w całej Polsce rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. W trosce o bezpieczne i rodzinne spędzenie czasu Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, przygotowała dwutygodniowy rozkład zajęć aktywizujących dzieci i młodzież w tym czasie.

Obecnie, gdy sytuacja epidemiologiczna wciąż nie sprzyja wyjazdom i spotkaniom z rówieśnikami, zapewnienie dzieciom bezpiecznej rozrywki staje się priorytetem każdego rodzica i opiekuna.

Odpowiedzią, jak zapewnia MEiN, jest serwis www.feriebeznudy.pl

Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej kładzie duży nacisk na kreowanie aktywnego społeczeństwa, dlatego pomoc w zorganizowaniu akcji #FerieBezNudy jest dla niej naturalnym polem działania. W jej trakcie będzie więc podsuwać ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu, które zainteresują zarówno nastolatków, jak i młodszych uczniów. Wszelkie propozycje zadbają o zachowanie równowagi między treściami edukacyjnymi a rozrywką, której tak bardzo potrzebują dzieci w przerwie od szkoły i biorą pod uwagę aktualne zainteresowania młodego pokolenia, o czym zapewnia Anna Kukla, Prezes Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Twórcy www.feriebeznudy.pl zadbali o atrakcyjne dla młodych odbiorców treści wideo osadzone w intuicyjnym interfejsie i przyjaznej szacie graficznej. Na platformie pojawią się sportowcy, influencerzy i gamerzy, którzy podzielą się z fanami swoimi umiejętnościami i wejdą z nimi w interakcję dzięki opcji moderowanego czatu na żywo. Swoje pomysły na spędzenie ferii w domu przedstawią Prozure, Headster, Dźwiękodzieło, Piotr Horzela, Maja Wachowska, Easy Rollin, Dancebook Academy i wielu innych.

#FerieBezNudy obejmą takie kategorie jak sztuka, sport czy rozrywka. Wśród kilkunastu bloków tematycznych znajdą się moduły związane z tańcem, śpiewem, aktorstwem, rysunkiem, nauką DJ-owania, vlogowania, robienia zdjęć czy tworzenia animacji. Nie zabraknie ciekawostek ze świata gier planszowych, sztuki iluzji czy tak popularnych dziś gier komputerowych. Gratką dla zainteresowanych e-sportem będą turnieje na żywo z udziałem znanych zawodników, m.in. Izaka, Rocka, Roja, Micha czy Nervariena.

Partnerem projektu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, a minister Przemysław Czarnek objął wydarzenie swoim patronatem.

Aktualizowany na bieżąco harmonogram zajęć oraz dostępne treści można znaleźć na www.feriebeznudy.pl

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rusza-akcja-feriebeznudy-fundacji-lotto-im-haliny-konopackiej-przy-wspolpracy-z-ministerstwem-edukacji-i-nauki2

 

Z pozdrowieniami, M. Wlaźlak – Szał –

dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego w Miękini

55-330 Miękinia,

ul. Szkolna 2

tel.71/7360071

fax.71/7360070

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2020-09-01 do: 2021-06-25

Do wakacji zostało: 149 dni