Zmiany na egzaminie ósmoklasisty w 2021r.

2020-11-20

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

MEN ma opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą w najbliższych dniach podda publicznej dyskusji.  Jak przekazuje Ministerstwo zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne.

Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym będzie można spokojnie przygotować się do egzaminów.

Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu br. w formie rozporządzenia. Również w grudniu rozpoczną się szkolenia dla doradców metodycznych i nauczycieli, organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dodatkowo dyrektor CKE opublikuje aneksy do informatorów, zawierające m.in. opisy zmian w formułach arkuszy, zmodyfikowane zakresy struktur gramatycznych dotyczące egzaminów z języków obcych nowożytnych.

Po opublikowaniu ostatecznej wersji wymagań egzaminacyjnych, opracowane zostaną arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty. Następnie zostaną one udostępnione szkołom i zdającym w marcu 2021r., na około 2 miesiące przed egzaminami w maju 2021r.

CZYTAJ DALEJ

 O wszelkich ustaleniach dotyczących egzaminu ósmoklasisty będziemy Państwa i uczniów powiadamiać na bieżąco.

Z poważaniem,

M. Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego w Miękini

swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0007

55-330 Miękinia,

ul. Szkolna 2

tel.71/7360071

fax.71/7360070

 

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2020-09-01 do: 2021-06-25

Do wakacji zostało: 204 dni