Biblioteka poleca

2020-04-02

Tym razem pani Alicja Skoczylas - nauczyciel bibliotekarz - poleca ciekawe narzędzia TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnej) . Są to przydatne strony, aplikacje i programy, które można wykorzystywać w pracy z dziećmi.

Przedszkole i  klasy I –III

Mały malarzmalarz-ruchomy-obrazek-0077

Darmowy polski program do malowania dla dzieci. Posiada przejrzysty i bajkowy wygląd, jest prosty w obsłudze, ma wiele ciekawych opcji, jak np. duży zbiór najlepszy pędzli czy kolorowych pieczątek. Program daje możliwość konwersji grafiki na kolorowankę, którą można pokolorować lub wydrukować. Obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne: BMP, JPG, GIF i PNG. Aplikacja gotowa jest do użycia tuż po jej pobraniu, bez konieczności instalacji na komputerze.

https://biblioteka.pl/aplikacja/17/Maly-malarz - tu znajdziesz instrukcję, jak pracować w tym programie  oraz link do programu

http://www.naukadladzieci.net/programy/4-maly-malarz - tu znajdziesz program do pobrania

Kea Coloring Bookmalarz-ruchomy-obrazek-0028

Link

Darmowy Program dla dzieci służący do kolorowania obrazków w formie szkiców, a także tworzenia rysunków własnych. Umożliwia np. wybór palety kolorów, wielkości pędzla, ołówka, szybkie czyszczenie narysowanego obrazka. Gotowy obrazek można zapisać w formacie GIF oraz wydrukować. Program na czas korzystania z niego zmienia rozdzielczość ekranu na 800 x 600pikseli. Dostępny dla systemu Windows, Android, istnieje także wersja na przeglądarkę.

http://www.keacoloringbook.com/

 Tux Paint malarstwo-ruchomy-obrazek-0038

Link

Darmowy Program graficzny na licencji Open Source zaprojektowany z myślą o dzieciach w wieku 3-12 lat. Umożliwia rysowanie, tworzenie figur, stosowanie stempli oraz używanie prostych efektów specjalnych. Duże, przejrzyste przyciski funkcyjne pozwalają w krótkim czasie poznać i opanować wszystkie możliwości programu. Dodatkową atrakcją są zabawne dźwięki, które towarzyszą pracy z narzędziami oraz galeria obrazków do kolorowania. Obrazki zapisują się w wirtualnej galerii, można je też wydrukować. 

https://biblioteka.pl/aplikacja/16/Tux-Paint   tu znajdziesz instrukcję jak pracować w tym programie  oraz link do programu

 

Klasy IV-VIII

  EduKanałksiazka-ruchomy-obrazek-0028

Link

Darmowy Kanał w serwisie YouTube zawierający streszczenia i opracowania lektur omawianych na wszystkich etapach edukacyjnych.

https://www.youtube.com/channel/UC7FmltMi6BQx8-yIchwoH2w/videos\

 

Inter ITnauka-i-szkola-ruchomy-obrazek-0083

Link

Darmowy Kanał w serwisie YouTube zawierający wartościowe materiały edukacyjne z zakresu fizyki, geografii, chemii, biologii, oraz edukacji wczesnoszkolnej. 

https://www.youtube.com/channel/UC8ljgKBYF70rMv40MgJo0Dw/videos

Wiedza z wami podstawówkanauka-i-szkola-ruchomy-obrazek-0048

Link

Darmowy Kanał w serwisie YouTube prezentujący treści  z języka polskiego w oparciu o podstawę programową, obowiązującą uczniów klas siódmych i ósmych oraz omówienie lektur szkolnych

https://www.youtube.com/channel/UCJYqyi1HrPZ0B8X0R_xbJew/playlists

Pi-stacja Matematyka

Link

Darmowy  Kanał w serwisie YouTube z darmowymi lekcjami wideo z matematyki dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

https://www.youtube.com/channel/UCZDi5aTYgGoi1Snmq-uoDeA/playlists

TA SAMA INFROMACJA Z OBRAZKAMI KLIKNIJ

 

Opracowała: Alicja Skoczylas – nauczyciel bibliotekarz

Na podstawie https://biblioteka.pl/

 

 


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

w Miękini

 

serce-ruchomy-obrazek-0879

 

55-330 Miękinia

ul. Szkolna 2

tel.717360071

fax.717360070

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2019-09-02 do: 2020-06-26

Do wakacji zostało: 28 dni