Stres, przyjaciel czy wróg?

2020-03-24

Drodzy Rodzice, wszyscy znaleźliśmy się w trudnej i nowej dla nas rzeczywistości. Dramatyczna sytuacja powoduje, że możemy odczuwać lęk i strach przed tym co będzie jutro, obawiać się o zdrowie, a nawet życie, własne i naszych najbliższych, ale również o swój byt materialny.

Pamiętajmy jednak o tym, że stres i stany depresyjne obniżają naszą odporność. Postarajmy się skierować nasze myślenie na inne tory  tu i teraz.

Krótkotrwały stres może być motywujący i budujący, jednak stres długotrwały ma działanie niszczące. Sprzyja on wystąpieniu wielu schorzeń. Przede wszystkim zaatakowane zostaną słabe narządy. Stres można porównać do prądu przechodzącego przez skrzynkę bezpiecznikową. Jeżeli podłączymy zbyt wiele urządzeń naraz, nastąpią przeciążenia i „przepalenie bezpiecznika”. „Przepalenie” oznacza załamanie najsłabszych układów w organizmie.

Jak radzić sobie ze stresem, ciekawe opracowanie graficzne M. Pietraszewskiej  KLIKNIJ TUTAJ

Najważniejszy jest jednak dla redukcji stresu odpoczynek. PRACOWAŁEŚ- ODPOCZNIJ.urlop-i-wakacje-ruchomy-obrazek-0057

Proponujemy zastanowić się nad tym, na jakie rzeczy nie mieliśmy czasu w natłoku codziennych obowiązków? Mamy szansę na to, aby to teraz nadrobić bez pośpiechu  i nerwów. Doceńmy to, że mamy okazję być z własnymi dziećmi nieco dłużej iż zwykle. Wykorzystajmy ten czas z korzyścią dla obu stron.  Szukajmy pozytywów tej sytuacji.

 Na temat nauki w domu z dzieckiem już pisaliśmy, również o tym  jak organizować czas dziecku i jak je motywować. Te wszystkie wskazówki są Państwu znane, ale podkreślamy najważniejszą dla nas nauczycieli kwestię: Drodzy Rodzice zaufajcie nam. Jako nauczyciele zrobimy wszystko, aby Wasze dzieci nie miały braków w wiedzy spowodowanych tą trudną  i traumatyczną dla nas wszystkich sytuacją. A Wy zadbajcie o to, żeby się mniej tym wszystkim stresowały.smiley

Propozycja co robić z dzieckiem po południu i wieczorem KLIKNIJ TUTAJ


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

w Miękini

55-330 Miękinia

ul. Szkolna 2

tel.717360071

fax.717360070

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2019-09-02 do: 2020-06-26

Do wakacji zostało: 78 dni