Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

2020-02-04

Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Cieszymy się nim i chcemy, by trwał jak najdłużej. Ale wszystko zawsze ma swój początek i koniec. A my, 31 stycznia, Szkolnym Konkursem Kolęd i Pastorałek, śpiewająco zakończyliśmy w naszej szkole ten czas świętowania

Do konkursu zgłosiło się 21 wykonawców z różnych klas, którzy zaprezentowali przed jury przepiękne utwory.

Jury w składzie: M. Biszczak – Kunik (dyrektor), R. Jędruszek (bibliotekarz), K. Sobańska (muzyk) i I. Godorowska (psycholog) wyłoniło następujących laureatów: dwa pierwsze miejsca przyznano uczennicom: Emilce Musiał z klasy czwartej za śliczne wykonanie kolędy „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” oraz Julii Stefańskiej z klasy piątej za żywe i oryginalne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Drugie miejsce wyśpiewał duet: Paulina Chaszczewicz i Julia Starczewska (uczennice klasy siódmej), które pięknie, z podziałem na dwa głosy wykonały współczesną pastorałkę  „Uciekali, uciekali”.

Jury przyznało ex aequo trzy trzecie miejsca: kwartetowi z klasy czwartej – Oliwia Steczkiewicz, Julia Łucarz, Milena Sikora, Helena Rybotycka („Bóg się rodzi”), Oskarowi Nowakowi z klasy piątej („Aniołowie biali”) i Julii Socha z klasy szóstej („Lulajże Jezuniu”)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i zapału w spełnianiu swoich muzycznych marzeń. Laureatom  dodatkowo gratulujemy sukcesu.

Kokurs przygotowały panie: Katarzyna Sobańska i Iwona Godorowska, które serdecznie dziękują pani Rozalii Jędruszek  za gościnę w bibliotece, pomoc i piękną dekorację. I.G.

 

 

 

 

 

Galeria

 


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego w Miękini

 

urlop-i-wakacje-ruchomy-obrazek-0130

 

55-330 Miękinia,

ul. Szkolna 2

tel.71/7360071

fax.71/7360070

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Wakacje - życzymy wspaniałego wypoczynku!
od: 2020-06-29 do: 2020-08-31