Kolejny sukces naszej szkoły

2020-01-12

W Szkole Podstawowej w Miękini odbył się trzeci etap, w ramach kuratoryjnego konkursu Poznajemy Dolnośląskie Parki Krajobrazowe.

Celem konkursu, poza zdobywaniem i pogłębianiem wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzeniem wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska oraz zrozumieniem zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach, jest motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu, a także wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów.

Naszą drużynę tworzyli: Adam Kadłubowski, Mateusz Pańczyszyn, Oskar Kunik i Dawid Jasnos. W naszej szkole gościliśmy Szkołę Podstawową z Małkowic, gmina Kąty Wrocławskie.

Uczniowie do rozwiązania mieli test składający się z 25 pytań z biologii, geografii i wiedzy o parkach krajobrazowych. Wygrała drużyna reprezentująca szkołę w Miękini i tym samym uzyskała prawo do udziału w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 19 marca 2020 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Kowalska

 

 

 

 

 

Galeria

 


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

ul. Szkolna 2,

55-330 Miękinia,woj. dolnośląskie,

sp.miekinia@wp.pl

Tel.71 736 00 71

Fax.71 736 00 70

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Pamiętajcie! Zbliża się Dzień Babci i Dziadka
od: 2020-01-18 do: 2020-01-20

Do wakacji zostało: 157 dni