Lekcje angażujące – wizyta w Schumacher Packaging

2019-12-20

17 grudnia, chętni uczniowie z klasy VIIa i VIIb, mieli szansę uczestniczyć w wyjeździe, którego punktem docelowym była duża firma Schumacher Packaging w Krępicach, znany wytwórca tektury falistej i opakowań papierowych.

Nasi uczniowie mieli szansę, podczas prawdziwej konferencji prowadzonej przez szefa jednego z działów firmy, poznać strukturę przedsiębiorstwa, jego historię, założycieli i właścicieli firmy, a także wytwarzany asortyment. Dowiedzieliśmy się, że produkowane przez firmę opakowania – nowoczesne cacuszka z tektury falistej, są w większości wykonywane z makulatury. Firma bardzo dba o środowisko, w związku z czym propaguje ponowne wykorzystywanie i przetwarzanie materiałów.  Po ciekawej prezentacji, przebrani w specjalne odblaskowe kamizelki , podzieleni na dwie grupy, zwiedzaliśmy hale, pełne nowoczesnych maszyn. Odwiedziliśmy też laboratorium, gdzie uczestniczyliśmy w procesie badań, którym poddawane są wszystkie partie materiału, a także byliśmy w pracowni projektowej, gdzie są wymyślane i  tworzone oryginalne, ciekawe opakowania. Mieliśmy szanse dopytania się jakie wykształcenie, umiejętności i kwalifikacje muszą mieć osoby na określonych stanowiskach w firmie.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tą żywą lekcją z pogranicza przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego.

Za możliwość dogłębnego poznania tej rodzinnej firmy, z miłą, przyjazną atmosferą  serdecznie dziękujemy panu Waldemarowi Partyce – ojcu  Paulinki - uczennicy klasy VIIa.

Uczniom w tej wyprawie towarzyszyły panie: Katarzyna Sobańska i Iwona Godorowska

 

 

 

 

 

Galeria


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

ul. Szkolna 2,

55-330 Miękinia,woj. dolnośląskie,

sp.miekinia@wp.pl

Tel.71 736 00 71

Fax.71 736 00 70

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Pamiętajcie! Zbliża się Dzień Babci i Dziadka
od: 2020-01-18 do: 2020-01-20

Do wakacji zostało: 157 dni