Sprawozdanie ze szkolnych obchodów IX Dnia Tabliczki Mnożenia

2019-10-09

4 października 2019 roku, już po raz czwarty, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyliśmy w akcji edukacyjnej prowadzonej w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 5 862 szkół ( w tym i MY!).

W naszej szkole tego dnia działo się wiele ciekawych rzeczy.  Pani dyrektor Magdalena Wlaźlak- Szał wraz z panią vice dyrektor Małgorzatą  Biszczak– Kunik uroczyście dokonała otwarcia tego dnia na porannym apelu, życząc wszystkim uczniom bardzo dobrej zabawy. Korytarze naszej szkoły ozdabiały piękne plakaty o tabliczce mnożenia. Lekcje tego Dnia odbywały się z naciskiem na tabliczkę mnożenia. Uczniowie  rozwiązywali  różnego rodzaju rebusy, zagadki itp. Bawiąc się tabliczką mnożenia w różnej postaci zdobywali bardzo dobre oceny pracując samodzielnie czy też w grupach. Na korytarzach podczas przerw egzaminatorzy - uczniowie i ich asystenci sprawdzali podczas egzaminów „ tabliczkową wiedzę”  nie tylko swoich kolegów i koleżanek lecz również i dorosłych.  Za dobrze zdany egzamin można było otrzymać certyfikat „ Eksperta Tabliczki Mnożenia” i słodki prezent.surprise  Do wspólnej zabawy w szkole dołączyli  panie Dyrektorki, nauczyciele, rodzice, obsługa szkoły. Z naszą akcją wyszliśmy  poza szkołę. Chętnie do naszej tabliczkowej zabawy włączył się wójt Gminy Miękinia pan Jan Marian Grzegorczyn, Radni i pracownicy Gminy. Dorośli przystępowali z dużą tremą do egzaminów. Miło było widzieć ich uśmiechy gdy po zdanym egzaminie otrzymywali legitymacje „ Eksperta Tabliczki Mnożenia”.smiley Nie tylko 4 października był dniem  pełnym wrażeń. W tym roku cały tydzień poświęciliśmy na tabliczkę mnożenia i to nie tylko na lekcjach matematyki czy też naukach ścisłych, lecz również na przedmiotach humanistycznych. Przeprowadzono klasowe konkursy na Mistrza Tabliczki Mnożenia, żeby można było wyłonić Mistrza na każdym poziomie edukacyjnym klasy IV – VIII.yes

Mistrzowie tabliczki mnożenia kliknij w link:http://drive.google.com/file/d/1fvcLj2zYsBwZw8vTd0zcbzP__-08D86Z/view

Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu, rodzicom, którzy wraz z dziećmi przygotowali tabliczkowe słodkości, które później uczniowie w klasach degustowali.

Zwieńczeniem obchodów IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było uroczyste wręczenie przez panią dyrektor, dyplomów i nagród zwycięzcom w konkursach oraz życzenie sukcesów wszystkim uczniom naszej szkoły.

Koordynatorami całego przedsięwzięcia byli nauczyciele matematyki: Maria Sierota, Katarzyna Strąk, Beata Wolny, Beata Szczerba.

 

Galeria

 

 


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

w Miękini

 

serce-ruchomy-obrazek-0879

 

55-330 Miękinia

ul. Szkolna 2

tel.717360071

fax.717360070

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2019-09-02 do: 2020-06-26

Do wakacji zostało: 28 dni