Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

2019-09-30

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

W tym roku dzień tabliczki mnożenia obchodziło ponad 5 tys. szkół w całej Polsce.  (zestawienie - kliknij tutaj: http://www.wmtday.org/pl ) Jest to największa liczba zgłoszeń w rankingu szkół całego świata. Udział w tej akcji wzięła również  Szkoła Podstawowa w Miękini. Przedsięwzięcie przygotowały nauczycielki matematyki panie: Maria Sierota, Beata Szczerba, Katarzyna Strąk oraz Beata Wolny.

Korytarze naszej szkoły ozdobiły przygotowane przez uczniów kolorowe plakaty matematyczne. Na każdej przerwie, przy specjalnie ustawionych stanowiskach uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, zdobywając okolicznościowe certyfikaty lub nagrody pocieszenia. Dodatkowo wydelegowani uczniowie przepytywali, chodząc po całej szkole, nauczycieli i pracowników.  Grupa uczniów wraz z nauczycielem matematyki, wybrała się również do Urzędu Gminy i Nadleśnictwa, gdzie swoją wiedzą popisywali się (z sukcesem !) pracownicy tych placówek. Każda klasa przygotowała ciasto z matematycznym przesłaniem. Ciasta były nie tylko piękne, ale również bardzo smaczne. Za te cuda dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy, jak zwykle stanęli na wysokości zadania. I. G.

 

 

 

 

Galeria

 


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

w Miękini

 

serce-ruchomy-obrazek-0879

 

55-330 Miękinia

ul. Szkolna 2

tel.717360071

fax.717360070

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2019-09-02 do: 2020-06-26

Do wakacji zostało: 28 dni