WAKACYJNY WYPOCZYNEK W MIĘKINI ZORGANIZOWANY PRZEZ TPD

2019-09-03

Od 15 lipca do 9 sierpnia w Miękini odbywały się półkolonie, zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Miękini. Kierownikiem półkolonii była pani Marzena Śnieżek, a opiekunkami były panie: Karolina Gołąbek, Aleksandra Dzierza, Dorota Pstrowska i Grażyna Worobiec. Godziny trwania półkolonii zostały dostosowane do potrzeb rodziców.

Półkoloniści mogli przebywać pod opieką wychowawców od godziny 6.30 do godziny 16.30.

            Dzieci brały udział w wycieczkach do „Wioski Indiańskiej”, Parku Rozrywki we Wrocławiu „Bobolandia”, „Explora Parku” w Wałbrzychu i Parku Bajek w Karpaczu. Odbyły się także 4 wyjazdy na basen. Program półkolonii oferował dzieciom zajęcia kreatywne, plastyczne, muzyczne, ruchowe i sportowe.

            Uczestnicy półkolonii w czasie zajęć plastycznych wykonali m.in. zakładki do książek, świeczniki, obrazy na płótnie o tematyce wakacyjnej, buteleczki ozdobne, ramki w kształcie serca, kartki okolicznościowe, kwiaty z bibuły, biżuterię z kreatywnych drucików.

            Dzieci uczyły się śpiewać harcerskie i wakacyjne piosenki, brały udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną, zawodach sportowych, grały w piłkę, pokonywały tory przeszkód, a także wykonywały zadania w czasie gry terenowej.

            Na półkoloniach powstało także profesjonalne SPA, które oferowało swoim koleżankom i kolegom różne zabiegi odnowy biologicznej. Na pomysł ten wpadli uczestnicy starszej grupy  I turnusu, którzy w sali gimnastycznej przygotowali różne punkty do regeneracji ciała i umysłu. Półkolonijne SPA cieszyło się bardzo dużą popularnością.

            Każdy turnus półkolonii kończył się podsumowaniem i rozdaniem  nagród.  Każde z dzieci otrzymało dyplom i pamiątkową książkę.

            Kierownik i wychowawcy półkolonii składają serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu letniego wypoczynku:

- Wójtowi Gminy Miękinia – Panu Janowi Marianowi Grzegorczynowi,

- Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych – Pani Ewelinie Mazurkiewicz,

- Dyrektor Zespołu Szkół w Miękini – Pani Magdalenie Wlaźlak-Szał.    

M. Śnieżek

 

 

Galeria


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

ul. Szkolna 2,

55-330 Miękinia,woj. dolnośląskie,

sp.miekinia@wp.pl

Tel.71 736 00 71

Fax.71 736 00 70

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Rok szkolny
od: 2019-09-02 do: 2020-06-26

Do wakacji zostało: 123 dni