Wiwat Maj, Trzeci Maj!

2018-04-30

Chcąc uczcić zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja, tuż przed wielką majówką, uczniowie klas trzecich podarowali nam wzruszającą i piękną lekcję historii. Patriotyczna uroczystość rozpoczęła się hymnem narodowym, który wszyscy odśpiewali.

Ponieważ, jak nam oznajmiły narratorki: „maj jest bogaty w świąteczne daty”, kolejno przedstawiono 1 maja – Święto Pracy, następnie 2 maja - Święto Flagi oraz 3 maja – Święto Konstytucji.

Po  tym interesującym wprowadzeniu, na złotym tronie zasiadł Król Stanisław August Poniatowski, który wraz z Marszałkiem Sejmu Wielkiego Stanisławem Małachowskim, ku radości licznie zebranej publiczności, zaprezentował nowy, pierwszy w Europie, a drugi na świecie dokument, będący wolą i testamentem Ojczyzny.

Po tej historycznej retrospekcji, uczniowie również przedstawili swoje, przygotowane wcześniej,  konstytucje marzeń.

Były piękne patriotyczne piosenki, a wśród nich sztandarowa, najstarsza „Majowa Jutrzenka”.

Jednak najwięcej emocji i zachwytu wzbudził taniec z biało – czerwonymi wstęgami, które finalnie utworzyły barwy narodowe naszej Ojczyzny. Ten wieńczący opowieść historyczną  taneczny przekaz, był wypracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Dzisiejszą piękną lekcję historii, ze swoimi klasami, przygotowały panie: Grażyna Worobiec i Anna Zalewska.

Gratulacje! Zdjęcia i filmy nie oddają w pełni tego co można było zobaczyć, jednak serdecznie zachęcam do ich oglądania, klikając w galerię. I. Godorowska

 

 

 

 

 

 

Galeria


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

ul. Szkolna 2,

55-330 Miękinia
woj. dolnośląskie
sp.miekinia@wp.pl

Tel.71 736 00 71

Fax.71 736 00 70

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

Pamiętajcie! Zbliża się Dzień Babci i Dziadka
od: 2019-01-18 do: 2019-01-20

Do wakacji zostało: 152 dni
2019-01-19