Nowy Samorząd Uczniowski

2017-10-05

03.10.2017r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na początku września, uczniowie klas VI i VII wyłonili spośród siebie, trzech kandydatów mających stanąć do rywalizacji w pierwszej turze wyborów.

W wyniku klasowych eliminacji do udziału w I turze stanęło 15 uczniów klas VI-VII. Dwadzieścia dni września trwała  kampania wyborcza, w której kandydaci prześcigali się w pomysłach na oryginalność i efektowność plakatów oraz haseł wyborczych. Po upływie kilkunastu dni przeznaczonych na kampanię wyborczą, 20 września uczniowie klas IV - VII, stanęli przed niezwykle ciężkim zadaniem, wyboru czterech spośród 15 kandydatów. Zwycięzcy I tury mieli wziąć udział w prawdziwej debacie wyborczej, w której dostaliby szansę zaprezentowania swoich pomysłów na forum szkoły. Następnie, po odbyciu II tury wyborów, tylko jedna osoba, spośród nich uzyskałaby miano przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, otrzymując zarazem przywilej dobrania sobie współpracowników - pozostałych członków samorządu.

Do drugiej tury awansowali: Mateusz Mazurkiewicz z klasy VIa, Oliwia Matuda z klasy VIb, Katarzyna Świder z klasy VIIa oraz Martyna Rychter z klasy VIIc. Każdy z czterech kandydatów zaprezentował na forum szkoły swój autorski program wyborczy. Po wysłuchaniu prezentacji przyszedł czas na dokonanie wyboru. Zebrani uczniowie dokonali go wrzucając swoje głosy do specjalnie na tę okazję przygotowanej, urny wyborczej.

W II turze wyborów najwięcej głosów, bo aż 109, uzyskał Mateusz Mazurkiewicz. Zatem to właśnie on został poprzez głosy uczniów wybrany na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018. Triumfatora czeka teraz dobór pozostałej część składu samorządu. Miejmy nadzieję, że zrobi to odpowiedzialnie, jak na przewodniczącego przystało. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy pełnej pomysłów i pozytywnych efektów działalności.

Opiekunowie SU: Alicja Salmanowicz i Łukasz Brożyna

 

 

 

Galeria

 


Szkoła Podstawowa
im. Orła Białego

urlop-i-wakacje-ruchomy-obrazek-0130

 

ul. Szkolna 2,

55-330 Miękinia
woj. dolnośląskie
sp.miekinia@wp.pl

Tel.71 736 00 71

Fax.71 736 00 70

 

 

herb Gminy Miękinia Logo Szkoła Bez Przemocy Logo Pajacyk Logo Lulek Logo Napisz List

WAKACJE - życzymy wspaniałego wypoczynku
od: 2018-06-23 do: 2018-09-01

2018-07-20