Samorząd Uczniowski w akcji ::Szkoła Podstawowa w Miękini

Samorząd Uczniowski w akcji

2016-11-30

Szkolna Liga Mistrzów połączona z meczem piłki nożnej klas 5a kontra 6b i roztańczona zabawa andrzejkowa, to kolejne działania, które po zbiórce zniczy zorganizował, prężnie działający w naszej szkole, Samorząd Uczniowski.

SZKOLNA LIGA MISTRZÓW

18 listopada 2016 r. odbyło się otwarcie Szkolnej Ligi Mistrzów połączonej z meczem piłki nożnej klas 5a i 6b. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Zespołu Szkół  w Miękini, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Po części wstępnej rozpoczęły się rozgrywki. Widownia na początku nie kibicowała zbyt energicznie. Z niecierpliwością czekała na wynik meczu, lub chociażby na pierwszego gola. Długo czekać nie musiała. Filip Czarnecki strzelił bramkę już 9 minut po rozpoczęciu meczu. Klasa 6b prowadziła 1:0. Po 12 minutach meczu została ogłoszona krótka przerwa. Aby widownia złożona ze wszystkich klas IV-VI nie nudziła się, na boisko wkroczyłyby „cheerliderki” i zaczęły prezentację swoich umiejętności. Do końca rozgrywek dodawały otuchy zawodnikom. W pierwszej minucie drugiej połowy Damian Cierpica umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Jego wyczyn powtórzył Maciej Kubiak dwie minuty później. Z kolei Dominik Blicharski zdobył punkt dla VIb w 17 minucie wykorzystując rzut karny. Klasa Va nie miała już szans.

Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem klasy Vb wynikiem 4:0.

Czekamy na kolejne mecze i nową dawkę emocji.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

25 listopada 2016r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa klas 4-6. Na zabawie nie zabrakło wróżb andrzejkowych oraz dobrej muzyki, która została wcześniej wybrana przez uczniów.

Podczas dyskoteki sprzedawane były ciasta, pierniczki, babeczki i soki. Pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane Samorządowi Uczniowskiemu. Przewodnicząca SU wraz z zarządem postanowili przeznaczyć uzbieraną kwotę na zakup nowego sprzętu nagłaśniającego.